Edzők-kézilabda leány | Komáromi Ákosné - Szakosztályvezető

Születési idő, hely: 1951. 02. 04. Balmazújváros
Edzői végzettség: kézilabda szakedzői - 1984

Általános iskola 5. osztályában beállítottak játszani a 7-8. osztályosok közé, mindenkit lefutottam a labdával a kezemben! Aztán megtanítottak a szabályokra…

1969-ben megyei ifjúsági bajnokságot nyertünk úgy, hogy nagyhírű debreceni csapatokat győztünk le a Balmazújvárossal!

Edzői pályafutás:
1972 augusztusától dolgozom edzőként. Pályafutásomat a Dunaújvárosi Kohász SE Sportiskolánál kezdtem. A Debreceni Sportiskolánál 1981. december 1-től a mai napig végzem munkámat, a női kézilabda szakosztályának edzője, szakosztályvezetője vagyok. 2009 és 2011 között a DSI technikai igazgatói feladatait is elláttam.

4x bajnok a Debreceni Sportiskola csapataival az Országos Ifjúsági Kupa /OIK/ és Országos Serdülő Bajnokság /OSB/ küzdelmein
4x nemzetközi bajnok a Debreceni Sportiskola csapataival / Teramo, Cingoli Olaszország Utánpótlás Világjátékok, Viborg Dánia, Szlovénia/
1x magyar bajnok és 3x Magyar Kupa győztes DVSC NB I- es csapatával
7x diákolimpiai bajnok a Hunyadi János Általános Iskola és az Irinyi János Középiskola csapataival.
2005 - „Hajós Alfréd Díj”
2011 - Életműdíj

Edzői hitvallás:
„A tehetség csak a jó kezdethez elég!” - hisz ahhoz, hogy sikeresek legyenek tanítványaink, nagyon sokat kell céltudatosan, szorgalmasan, kitartóan tanulni, edzeni, dolgozni, mert a dicsőséget nem adják ingyen.

rejtvényfejtés, kertészkedés, olvasás, kézilabda

Tel.: +36302886377