Április 19-22. között a kaposvári Csík Ferenc Versenyuszoda ad otthont a CXXV. Úszó Országos Bajnokságnak.

Népes mezőny gyűlt össze a kaposvári uszodában, hogy a különböző számokban megküzdjenek egymással a bajnoki érmekért. A négynapos viadalon a DSI Debrecen úszói is rajtkőre álltak.

Már szerdán cívisvárosi úszókért szoríthattunk, elsőként Senánszky Petráért és Koch Zitáért, akik 100 gyorson ugrottak medencébe. Világklasszisunk megnyerve előfutamát, a legjobb idővel (55.08) jutott a délutáni fináléba. A döntőben gyorsabban szelte a habokat, és új egyéni csúccsal, 54.43-at úszva elsőként csapott a célba, 58 századdal megelőzve a szegedi Pádár Nikolettet, így 2023-ban Senánszky Petra a 100 gyors országos bajnoka. Koch Zita 01:01.42-es idővel a 48. helyen zárt a 82 fős mezőnyben.

Zombori-Szalontai Ferenc 100 mellen mérettette meg magát és délelőtt 01:03.93-nál megállítva az órát, harmadikként várhatta a döntőt. Klubtársa, Sárosi Balázs a 11. helyet szerezte meg (01:05.52), így a B-döntőben folytathatta. Zombori-Szalontai nem tudta megismételni az előfutamban nyújtott teljesítményét, a fináléban az 01:04.21 a 6. helyhez volt elég. Sárosi is gyengébbet úszott délután (01:06.39) így a nyolcadik helyen ért célba a B-döntőben.