A japán fővárosban rendezték május 19-én a World Tour sorozat részeként a Seiko Golden Grand Prix-t.

Kerekes Gréta május 12-én az 50. Paulinyi Jenő Emlékversenyen indította a szabadtéri szezont, mely viadalon 13.26-os idővel nyert 100 gáton. Az első hazai megmérettetés után a felkelő nap országába utazott, első nemzetközi versenyére ugyanis Japánban került sor a mögöttünk hagyott hétvégén. A feladatot nehezítette, hogy magyar bajnokunk a viadal előtt másfél nappal, egy húsz órás repülőút végén érkezett Tokióba, így kevés volt az idő az akklimatizálódásra.

Ifj. Tomhauser István tanítványa vasárnap a tokiói Nemzeti Stadionban állt rajthoz. Négy hazai gátas mellett kínai, kanadai és ausztrál riválisokkal vette fel 100 gáton a versenyt. Gréta az 1-es pályáról indulhatott és 13.08-nál (egyéni csúcsa 12.92) megállítva az órát, az 5. helyen ért célba, csak nyolc századdal maradt le a dobogóról. A versenyt a kínai Yanni Wu nyerte (12.80) a japán Yumi Tanaka (12.90) és a szintén japán Mako Fukube (13.00) előtt.

Kiválóságunk ezzel a remek eredménnyel értékes pontokat gyűjtött, és egy lépéssel közelebb került az olimpiai induláshoz. Vasárnap hazai pályán, bronz versenyen áll rajthoz, jövőhét kedden pedig gold viadalon Ostravában.