Hármas debreceni siker született női 800m-en.

A miskolci MEFOB-on egyéni rekordot futó Kazi Tamás a Kelet Kupán 1500-on újra javított egyéni rekordján. Az amszterdami Eb-re a szintidőt már teljesítő középtávfutó 3:38,95-ös idővel ért célba. A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola atlétája egyre jobb formába lendül, és remélhetőleg minél hamarabb teljesíti az ötkarikás szintidőt. Négy számban is elindult a szintén olimpiai kerettag Kácser Zita (DSC-SI), aki 3000 akadályon, 5000m-en, és 1500-on sem talált legyőzőre. Ez utóbbiban több mint két másodperces előnnyel nyert a KSI-SI sportolója, Böhm Lilla előtt.

Szoros, cívisvárosi házi döntőt hozott a női 800m, Aradi Bernadett, Kácser Zita és Palásti Luca, ebben a sorrendben egy mp-en belül ért célba.

Kozák Luca magabiztos futással nyert 100 gáton (13,46), beállítva egyéni legjobbját, míg 100m-en új egyéni csúccsal győzött (11,87). Maradva még a hazaiaknál, Koroknai Tibor 400 gáton 50,80-as idővel nyert, ami jobb a rigai nemzetközi versenyen elért idejénél, de egyelőre az Eb szintet még nem teljesítette a kiváló atléta. Javuló formája mindenesetre biztató, ennek köszönhetően 110 gáton is nyerni tudott.

A Kelet Kupa érdekessége volt, hogy az iráni Taftian Hassan a 100m-es és a 200m-es síkfutásban is legyőzhetetlennek bizonyult. A szabadtéri és fedett vb elődöntős sprinter a Debreceni Sport Hotel vendégeként városunkban készül az előtte álló nagy versenyekre.

Fotó: haon.hu