42 együttesből az igen előkelő 5. helyen végzett a Debreceni Kosárlabda Akadémia – DSI leány kadet csapata a hagyományos, bécsi húsvéti nemzetközi kosárlabdatornán. A csapat három győzelmet aratott a megmérettetésen, emellett kétszer vesztesen hagyta el a pályát. Kozák István edző szerint a viadal kitűnően szolgálta a csapat fejlődését. A bécsi torna rangját mutatja, hogy több mint félezer csapat képviseltette magát rajta szerte Európából.

Kosárlabda leány     2015-04-10Kosárlabda leány

EREDMÉNYEK: DEBRECENI KA – DSI - BG BONN MTUS 46:40 (12-14,15-3,7-16,12-7) A DKA-DSI legjobb dobói: Muzsnay Lilla 16, Szabó Emese 15, Bándi Virág 10, B. Tóth Regina 2, Szilágyi Anna 2, Nagy Fanni 1 pont. Kozák István edző: „A későbbieket tekintve kulcsfontosságú meccsen sikerült legyőznünk 1 igen kemény, német csapatot. Nagyot küzdött minden pályára lépő játékosunk, ponterősen játszott Lilla, Mesi, Virág.”

DEBRECENI KA – DSI – BOCHNIA 22:46 (5-16, 1-8, 8-11, 8-11) A DKA-DSI legjobb dobói: Szabó Emese 6/6, Katona Ágnes 5, Nagy Fanni 5, Bándi Virág 2, B. Tóth Regina 2, Szilágyi Anna 2 pont. Kozák István edző: „A lengyel csapat megfogott bennünket a 3-2-es zónavédekezésével (nálunk a serdülő korosztályban ez még nem megengedett), amit ráadásul megkönnyített nekik, hogy viszonylag kis teremben játszottunk. A negyedek eredményéből látszik, hogy a 2. félidőre tanultunk bele a zóna elleni játékba, de sajnos ekkor már jelentős hátrányba kerültünk.”

DEBRECENI KA – DSI - BERLIN TIGERS 72:6 (15-1,23-4,18-0,16-1) A DKA-DSI legjobb dobói: Katona Ágnes 11, Szabó Emese 10, Muzsnay Lilla 10, B.Tóth Regina 8, Szilágyi Anna 8, Nagy Fanni 8, Mezei Dóra 6, Bándi Virág 5, Magyari Lilla 4, Hadházi Dalma 2 pont. Kozák István edző: „A csoportból a továbbjutást jelentő 2. helyért kellett nekünk ez a győzelem. Nagyon elszántan léptek pályára a lányok, és bár az ellenfél szerényebb képességű volt, megérdemelt a nagyarányú győzelmünk. Külön öröm, hogy majdnem mindenki be is talált a tőlünk pályára lépő lányok közül. Mivel a csoportban a lengyelek is legyőzték a német csapatot, így nem alakult ki körbeverés, és csoportmásodikként léptünk tovább az egyenes kiesési szakaszba.”

DEBRECENI KA-DSI – COVARNA 46:35 (16-14, 7-13, 11-7, 12-2) A DKA-DSI legjobb dobói: B.Tóth Regina 18, Muzsnay Lilla 9, Katona Ágnes 5, Szabó Emese 5, Bándi Virág 4, Nagy Fanni 3, Magyari Lilla 2 pont. Kozák István edző: „A legjobb 8 közé jutásért vívott találkozón 3 negyeden keresztül űztük az ellenfél 2 kulcsjátékosát, és ennek az eredménye az utolsó negyedre „érett be”, amikor egy 12-2-es szakaszt produkáltunk, ezzel pedig eldöntöttük a mérkőzést. Kiemelkedőt nyújtott támadásban Regi, Lilla.”

DEBRECENI KA – DSI - DJU BROSE 28:34 (7-8,6-3,6-9,11-12) A DKA-DSI legjobb dobói: Muzsnay Lilla 10, Szabó Emese 7/3, Katona Ágnes 6, Bándi Virág 4, Szilágyi Anna 1 pont. Kozák István edző: „Az az igazság, hogy ezen a meccsen boríthattuk volna a papírformát a kilóra, centire, évre erősebb ellenféllel szemben. Sajnos azonban a tét, a lelátón tomboló mintegy 50 német szurkoló megijesztette a csapat egy részét. Kár érte. A korosztályunkban lévő 42 csapatból az 5. helyen végeztünk. Ezt nagyon szép eredménynek tartom azért, mivel 2 játékosunk (Virág, Regi) kivételével a többiek 1-2 évvel fiatalabbak voltak. A verseny ragyogóan szolgálta a felkészülésünket, jó volt látni, ahogy a játékosaink alkalmazkodtak a gyorsabb nemzetközi tempóhoz, „beleszagoltak” a zónavédekezés elleni támadásba. Köszönjük Tankó Pisti segítségét!”