A gnieznói U17-es kontinensviadalon a harmadik helyen kiemelt dán tollaslabdázóval már nem bírt a DSC-SI tehetsége.

Amint arról korábban beszámoltunk, a múlt heti csapatversenyek után az egyéni küzdelmekkel folytatódott a lengyelországi korosztályos Európa-bajnokság. Tóth Kristóf a 64 közé kerülésért a skót Lewis Hart ellen két játszmában győzött (21-17, 21-15), majd a következő körben a walesi Archie Bult sem tudta megszorongatni (21-14, 21-12). A 32 között nem volt szerencséje a sorsolással, hiszen az Eb egyik favoritjával, a harmadikként rangsorolt Mads Juel Møllerrel meccselt. Az első szettben Kristóf 2-1-es vezetésénél zsinórban öt dán pont érkezett (2-6). A különbség állandósult, majd 14-20-nál három játszma labdát is hárított a DSC-SI kiválósága, de a negyediket már nem hibázta el a skandináv klasszis. A második szettben 4-4 után minden összejött Møllernek, és 21-9-cel fejezte be a meccset, de Tóth Kristóf játékára ennek ellenére nem lehetett panasz.

Sajnos a nap további részében a még állva maradt magyar tollaslabdázók is búcsúztak az Európa-bajnokságtól.