Április első vasárnapján Kolozsváron rendezték meg a XII. Wizzair Cluj-Napoca Marathon elnevezésű versenyt.

A világ minden tájáról érkeztek versenyzők a romániai városba a rangos eseményre. Népes mezőny, 785 induló sorakozott fel a félmaraton rajtvonalánál és vágott neki fél 11-kor a 21.0975 km-es távnak, köztük a DSI Debrecen hosszútávfutója, Arany Attila. A cívisvárosi atléta, bár elmondása szerint fáradtan állt rajthoz, kiváló eredménnyel örvendeztette meg a sportág debreceni szerelmeseit.

Kiválóságunk 1:08:44-nél megállítva az órát, az 5. helyen ért célba, viszont az európai futók között előkelőbb helyen, mégpedig a harmadikként zárta a versenyt.

"Kicsit fáradtan álltam a rajthoz ezen a versenyen. Nehéz volt mert nem láttuk a kilométerek kijelölését, úgyhogy csak a pulzusra tudtam hagyatkozni. Ezen kívül a pálya nyomvonala is nehéz volt, mert a sok kanyaros, sokszor teljes visszafordítós pályán a szembeszél is nehézségek elé állított" – fogalmazott a verseny után Arany Attila.