Öt arany-, három ezüst- és három bronzérmet szereztek a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola atlétái az olimpikonokat is felvonultató hazai mezőnyben.

Hétvégén, Budapesten találkozott a honi atlétika krémje. A 3. Szuper Liga Döntőn az újpesti Vindics Balázs kétszer is kikapott a 800-on és 1500-on is elsőként célba csapó debreceni Kazi Tamástól. Koroknai Tibor két alkalommal is felállhatott a dobogóra, az Ob után ezúttal sem tudták legyőzni 400 gáton, míg 110 gáton bronzérmet hozott haza.

Kácser Zita fő számában, 3000m akadályon bizonyította, hogy a sérülése már a múlté, az itt megszerzett arany mellé 1500m-en egy ezüsttel bővítette éremkollekcióját. A női 100 gát most is a debreceniek háziversenyéről szólt, a sorrend akárcsak legutóbb 1. Kerekes Gréta 2. Kozák Luca.

Aradi Bernadett 800m-en lett második, míg a rúdugró Klekner Hanga, és a 3000m akadályon nemrég bajnok Juhász Balázs a harmadik helyen végzett.