U12-es labdarúgó csapatunk mind a hat meccsét megnyerve szerezte meg az aranyérmet a Nánási Focisuli által XVII. alkalommal megrendezett, a Keleti Régió egyik legszínvonalasabb hazai terem gyermek labdarúgó tornáján.

Vasárnap reggel tíz csapat vágott neki a küzdelmeknek a hajdúnánási Somorjai László Sportcsarnokban a Hajdúvárosok Kupájának, hogy az egyaránt 12 perces mérkőzések során eldöntsék, ki emelheti magasba a legjobbnak járó kupát. Makra Béla tanítványai egy évvel ezelőtt büntetőkkel múlták felül a fináléban a DEAC csapatát, így címvédőként várhatták a tornát. A csoportmeccseket a későbbi bronzérmes Hajdúszoboszló ellen nyitotta a DSI Debrecen csapata, melyet Benedek Barna találatával sikerült győzelemmel zárni.

Ezt követően igazi erődemonstrációt tartottak a srácok, hiszen a rendező Hajdúnánást 5-0-ra lépték le Ó Nagy Ferenc (2), Orbán Balázs, Benedek Barna és Hermann Áron találataival. A Fehérgyarmat elleni összecsapás a vártnál nagyobb izgalmakat hozott, de Péntek Zsigmond és Váradi Szabolcs góljaival újabb három pont volt a zsebben, a 2-1-re megnyert meccs után biztossá vált, hogy együttesünk csoportelsőként ott van a legjobb négy között. Ettől függetlenül még hátravolt a Tiszaújváros elleni ütközet, melyet Váradi Szabolcs duplájával, valamint Ó Nagy Ferenc és Orbán Balázs találataival simán hozták focistáink.

Az elődöntőben a Loki Focisuli sem tudta megállítani csapatunkat, Váradi Szabolcs belőtte a fináléba együttesünket. Az 1-0-ás siker után megismétlődött a tavalyi döntő, hiszen ismét a DEAC-cal mérkőztek meg focistáink. Remek meccset láthatott a publikum, melyet végül a torna legjobb játékosának választott Váradi Szabolcs gólja döntött el, a lefújás után pedig jöhetett az önfeledt ünneplés! A tornagyőzelem teljesen megérdemelt, hiszen a 14 lőtt gól önmagért beszél, akárcsak kapusunk, Vékony Milán teljesítménye, aki mindösszesen csak egy gólt kapott a hat meccs során.

Az eredményhirdetés után Makra Béla vezetőedző elmondta: Egy nagyszerű tornán vehettünk részt, ahova a tavalyi sikerünk után címvédőként érkeztünk. A célunk idén is a győzelem volt. Nagyon erős mezőnyben ez sikerült is! Külön öröm, hogy a régió legjobb csapatai ellen veretlenül nyertük meg a tornát! Büszke vagyok, hogy egy ilyen csapatnak lehetek az edzője... ma is bebizonyítottuk, hogy a DSI-ben nagyon sok tehetség van!! Gratulálok minden játékosomnak!! Ez egy igazi csapatmunka volt! -zárta szavait a tréner.

A DSI Debrecen U12-es tornagyőztes csapata: Vékony Milán, Sándor Ábel, Benedek Barna, Hermann Áron, Kecskés Zalán, Nagy Dénes, Orbán Balázs, Ó Nagy Ferenc, Péntek Zsigmond, Váradi Szabolcs.

Vezetőedző: Makra Béla

Címvédés, hibátlan mérleggel