Pécsen rendezték meg az U13-as és U17-es korosztály országos tollaslabda bajnokságát.

Az idősebbeknél két bronzéremmel zárta szakosztályunk a versenyt. Egyéniben a korcsoport hazai ranglistavezetője és első helyen kiemelt Csernyánszki Balázs a legjobb 16 között simán verte Sifter Mihályt (MASE, 21-8, 21-6), majd a negyeddöntőben a Ludovika SE játékosa, Panda Om sem tudta megállítani (21-10, 21-6). Az elődöntőben a harmadikként rangsorolt pécsi Palkovics Péter várt rá. A DSI Debrecen tollaslabdázója 21-13-ra nyerte az első játszmát, ám a hazai közönség előtt játszó ellenfele megtáltosodott, és behúzta a következő két szettet (6-21, 7-21), így Balázsnak maradt a bronzérem.

Fiú párosban Galla Gergővel az oldalán a pécsi Pallós-Sifter duót búcsúztatták a nyolc között (21-11, 21-7), majd a döntőbe jutásért Ágai Zénó (VSD) és Pető Balázs (FBSE) következett. Az első szettben alulmaradtak fiataljaink (18-21), de a folytatásban sikerült az egyenlítés (21-15). A nagyon szoros harmadik játszma sajnos újra az ellenfélé lett (19-21), így párosunk a dobogó harmadik fokára állhatott fel az eredményhirdetésnél.

Csernyánszki Balázs: Két bronz az U17-es OB-n