Újabb versenyszámokkal folytatódott pénteken a kaposvári Csík Ferenc Versenyuszodában a CXXV. Úszó Országos Bajnokság.

Az országos bajnokság első két napját két aranyéremmel zárta a DSI Debrecen, Senánszky Petra új egyéni csúcsokat úszva, 50 és 100 gyorson utasította maga mögé a teljes mezőnyt. Egyesületünk kiválóságai a harmadik napon is rajtkőre álltak, akik három versenyszámban mérettették meg magukat.

200 mellen Sárosi Balázs 02:22.99-nél megállítva az órát, a nyolcadik helyen jutott a délutáni döntőbe, míg klubtársa, Zombori-Szalontai Ferenc ugyanezen a távon 02:23.54-et úszott, és kvalifikálta magát a B-döntőbe. Balázs a fináléban elmaradt az előfutamban elért idejétől (02:23.53) és nyolcadikként ért célba, Ferenc viszont javítani tudott (02:22.71), ezzel a negyedik helyet szerezte meg.

Senánszky Petra 50 pillangón is medencébe ugrott és a 12. legjobb idővel (28.44) bejutott a B-döntőbe, ahol 28.69-et úszva hetedikként végzett. Koch Zita 200 gyorson 02:11.20 alatt teljesítette a távot, ami a 27. helyhez volt elég.