A DSI Debrecen labdarúgó csapatai négy győzelemmel és két vereséggel zárták az ünnep előtti hétvégét.

U19

Jankovics Sándor listavezető csapata a sereghajtó KBSC-t fogadta vasárnap délben. Trénerünknek az okozott fejfájást, hogy sok volt a hiányzó, meghatározó játékosok dőltek ki a sorból. Ennek ellenére a győzelem volt a cél. Az, hogy „tartalékosan” álltak fel, érződött is a játékon, de fölényben voltak fiataljaink, leginkább az ellenfél térfelén pattogott a labda. A Kazincbarcika betömörült a tizenhatosa elé, srácaink nehezen tudták feltörni a védelmet. A 22. percben viszont sikerült, Tasi Attila bevette a kaput, így minimális előnyből várhatta csapatunk a második félidőt. Szünet után Tasi Balázs duplázta meg az előnyt, majd a játékrész derekánál Bagi Tamás jegyezhette csapatunk harmadik találatát. Két percre rá Bácsi Donát villant és alakította ki a végeredményt.

MLSZ regionális U19 alap Északkeleti csoport 8. forduló

DSI Debrecen – KBSC: 4-0 (1-0)

DSI Debrecen: Szász (Jóga 78’) – Kalmár (Széles 46’), Botos, Bagi (Juhász 78’), Bácsi, Vadon, Tasi B., Szabó (Szopka 78’), Tasi A., Vietorisz, Reszegi (Havasi 78’)

Edző: Jankovics Sándor

Gólszerzők: Tasi A. 22’, Tasi B. 47’, Bagi 68’, Bácsi 70’

Jankovics Sándor: Bár a sereghajtót fogadtuk, nem voltunk könnyű helyzetben, ugyanis sérülések és betegségek miatt nagyon sok játékosra nem számíthattam. De természetesen azzal a céllal léptünk pályára, hogy folytatjuk jó sorozatunkat. Nehezen tudtuk feltörni a betömörülő barcikai védelmet, voltak azért helyzeteink, melyekből négyet értékesítettünk. Minden elismerésem a srácoké, hogy a nehézségek ellenére is begyűjtötték a három pontot. Három nehéz mérkőzés következik, bízom abban, felépülnek a sérültjeink, meggyógyulnak a betegeink és teljes a teljes keret rendelkezésemre áll majd.

U16

Nem a legjobb előjelekkel várta Selyem Nándor alakulata a GFSE elleni mérkőzést, nagyon szűkös, 12 fős kerettel tudtak csak elutazni Nyíregyházára. A nehézségek ellenére partiban voltak a szabolcsiakkal, kiegyenlített volt a játék, helyzetek mindkét oldalon adódtak. A 33. percben védelmünk hibáját kihasználták a hazaiak és megszerezték a vezetést. De még szünet előtt sikerült ledolgozni a hátrány, Nagy Lőrinc egalizált. A második félidőben ismét hibáztak hátul fiataljaink, jött is a büntetés és az 54. percben 2-1 állt az eredményjelzőn. Varga Zsombor a 69. minutumban ugyan ledolgozta a hátrányt, ám nem sokra rá a szabolcsiak ismét betaláltak és bebiztosították győzelmüket.

MLSZ Regionális U16 Északkelet Alapszakasz 8. forduló

GFSE – DSI Debrecen: 3-2 (1-1)

DSI Debrecen: Dán – Lengyel, Kuchár, Tóth B., Filep (Fekete 46’), Tuss, Tóth R., Varga, Márton, Nagy L., Keczán

Edző: Selyem Nándor

Gólszerzők: Nagy L. 44’, Varga 69’

Kiállítva: Fekete 92’

Selyem Nándor: Sok volt a hiányzónk, a fiatalabb korosztályból töltöttük fel a keretet, de így is csak egy csere állt rendelkezésemre. Ennek ellenére partiban voltunk ellenfelünkkel, hajtottak, küzdöttek a fiúk, viszont három védelmi hibánkat kihasználta a GFSE. Ha a kapu előtt jobban koncentrálunk, akár meg is nyerhettük volna a meccset.

U15

Cseke Bence gárdájára komoly kihívás várt, ugyanis pénteken a bajnoki címre pályázó Balmazújváros otthonában léptek pályára. A feladatot nehezítette, hogy csak egy csere állt trénerünk rendelkezésére. Fiataljaink sokáig állták a sarat, de a 19. percben betaláltak a hazaiak, majd szünet előtt még kétszer juttatták a vonal mögé a labdát. Ezzel lényegében el is dőlt a mérkőzés, ám a második félidő elején tovább növelték előnyüket a piros-kékek, a játékrész derekánál pedig kialakították a végeredményt.

MLSZ regionális U15 alap Északkeleti csoport 9. forduló

Balmazújváros – DSI Debrecen: 5-0 (3-0)

DSI Debrecen: Bíró – Dely, Gercsák, Tóth B., Tőzsér, Lehner, Fekete, Egeresi, Pásztor (Sápi 69’), Sipos, Nagy L.

Edző: Cseke Bence

U14

Szombaton a mezőny egyetlen veretlen csapatához, a listavezető Mátészalkához látogatott Győrösi Péter legénysége. Fiataljaink lába viszont nem remegett meg, lendületes, bátor támadójátékkal meglepték ellenfelüket. Komoly nyomás volt a hazaiakon, ezt nem is bírták sokáig, a 10. percben Pénzes Zoltán mattolta a védelmüket. Tovább rohamozta a kaput csapatunk, szinte egy térfélen zajlott a játék, állandó veszélyben volt a szabolcsi kapu. A 23. minutumban Vasas Levente duplázta meg az előnyt, majd hárompercre rá Milbik Máté is megzörgette a hálót. Fordulás után próbált visszajönni a meccsbe a Mátészalka, ám Pénzes Zoltán az 58. percben tudatosította velük, hogy a mai napon megszakad jó sorozatuk, másodjára is bevette a kaput. Középkezdés után szépítettek a piros-kékek, de ezzel el is lőtték az összes puskaporukat. A folytatásban kiegyenlítettebb volt a játék, de továbbra is csapatunk előtt adódtak helyzetek, ám a gólok számában már nem történt változás. Fiataljaink lehengerlő játékkal 4-1-re legyőzték a veretlen Mátészalkát.

MLSZ regionális U14 alap Északkeleti "B" csoport 9. forduló

Mátészalka – DSI Debrecen: 1-4 (0-3)

DSI Debrecen: Cseke – Holhós (Mráz 79’), Vasas, Szilágyi, Gulyás, Sebők, Pénzes (Horváth 79’), Magyari (Bendik 60’), Varga, Milbik (Csáki 79’), Tóth K.

Edző: Győrösi Péter

Gólszerzők: Pénzes 10’, 58’, Vasas 23’, Milbik 26’

Győrösi Péter: Az első félidőben osztálykülönbség volt a két csapat között, lefociztuk ellenfelünket, megnyugtató előnyre tettünk szert. Szünet után kiegyenlítettebb volt a játék, de győzelmünk egy percig sem forgott veszélyben. Az első félidei játékért le a kalappal a gyerekek előtt, ha nem csak minden harmadik helyzetünket váltjuk gólra, jóval nagyobb arányban nyerhettünk volna.

U13

Fordulatos, gólokban bővelkedő mérkőzésen van túl Szabó Imre csapata. Nem indult jól számunkra a találkozó, a 2. percben megszerezte a vezetést a Mátészalka. A 8. minutumban Fekete Ákos ledolgozta a hátrányt, de még az első negyedben ismét előnybe kerültek a szabolcsiak. Srácaink azonban nem adták fel, az akarat pedig meghozta gyümölcsét, a 32. percben Szűcs Dávid egalizált, majd a harmadik etapban fordított. A záró játékrészben már mesterhármasnál tartott. A piros-kékek a 75. minutumban még tudtak zárkózni, a vereséget viszont nem kerülhették el.

MLSZ Regionális U13 Északkelet Alapszakasz 7. forduló

Mátészalka – DSI Debrecen: 3-4 (2-1, 0-1, 0-1, 1-1)

DSI Debrecen: Bóné – Tóth Ni., Szűcs, Tóth Ná., Nagy G., Nagy R., Fekete, Kakó, Török

Edző: Szabó Imre

Gólszerzők: Fekete 8’, Szűcs 32’, 50’, 70’

Szabó Imre: Az első két negyedben meglepett minket agresszív letámadásával a Mátészalka, ehhez párosult ritmustalan játékunk. Kevés volt a mozgás, nem vállaltuk fel az ütközéseket. Az utolsó két játékrészben már jóval több volt a labdanélküli mozgás, párharcokat nyertünk és sikerült fordítanunk. Egy jó iramú mérkőzésen nagyot küzdöttünk, megérdemelten nyertünk, gratulálok a srácoknak!

U12

Esélyt sem adtak Makra Béla tanítványai vasárnap délelőtt a Mátészalkának. Sean Mclean révén már az 5. percben megszerezték a vezetést, majd nem sokra rá Kecskés Zalán duplázta meg az előnyt. Két minutum elteltével Ó. Nagy Ferenc is feliratkozott a gólszerzők közé és még a negyed vége előtt Váradi Szabolcs is beköszönt. A második etapban Kecskés Zalán már második találatát jegyezhette, ám erre válaszoltak a házigazdák. A harmadik játékrészben az történt a pályán, amit ifjoncaink akartak, a fölény viszont nem eredményezett újabb gólt. Az utolsó negyedben azonban tovább nyílt az olló, Ó. Nagy Ferenc, Váradi Szabolcs és Hermann Áron mattolták a szabolcsi védelmet, kialakítva a 8-1-es végeredményt.

MLSZ Regionális U12 Északkelet Alapszakasz 7. forduló

Mátészalka – DSI Debrecen: 1-8 (0-4, 1-1, 0-0, 0-3)

DSI Debrecen: Vékony – Váradi, Ó. Nagy, Mclean, Molnár, Kecskés, Péntek, Orbán, Nagy D.

Cserék: Hermann, Nagy Z., Linzenbold, Kovács

Edző: Makra Béla

Gólszerzők: Mclean 5’, Kecskés 12’, 36’, Ó. Nagy 14’, 63’, Váradi 20’, 65’, Hermann 78’

Makra Béla: Megfelelően tudtunk alkalmazkodni az irreális körülményekhez. A keskeny pályán betömörülő védelmet sikerült nyolcszor feltörnünk, e mellett még volt hat kapufánk is. A játék minden elemében felülmúltuk ellenfelünket és teljesen megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. Gratulálok a srácoknak, büszke vagyok rájuk.