Már az óvodás korban arra kell nevelni a gyerekeket, hogy mozogjanak és kilépjenek abból a digitális komfortjukból, amely manapság jellemzi a családok ifjabb tagjait.

Ezek a mondatok is elhangzottak azon a sajtótájékoztatón, amelyen ismertették a május 13-án rendezendő, egész napos sportesemény céljait, programját.

Veled kerek a világ. Ez a címe és egyben a szlogenje is az eseménynek. Célja többszörös, de minden szegmensében a sportról, a családról szól.

A hajdúsági vármegyeszékhely mára elismert hazai, és nemzetközi szinten is. A sportváros titulus nem csak egy cím, ezért nagyon sokat tett Debrecen vezetése, és az itt lakók is.

Hasonlóan vélekedett dr. Széles Diána alpolgármester is, aki hozzátette, ma nagyon mozgásszegény életmódot élünk. Már az ovisokkal el kell kezdeni a sport szeretetének növelését. Ebben óriási szerep jut az intézmény vezetőinek. A mozgásra nevelés ugyanakkor függ a szülőktől, akiknél jelentősebb szemléletváltozásnak is be kell következni. Amíg minden reggel autók tucatjai állják el az óvodák bejáratait, apukák és anyukák ölben viszik be a csemetét átöltözni, addig nem sok esély van az egészséges életmódra. Ki kell használni Debrecen lehetőségeit, ebben mindenkinek egyforma felelőssége van.

Becsky András, a Debreceni Sportcentrum ügyvezetője úgy fogalmazott, náluk fontos az élsportolók sikere, de a tömegsport priorotás a létesítményeikben. A sikereket nem csak az érmek számában mérik, ha már egy gyerekkel sikerül megszerettetni a sportot, az is sikernek számít.

Makray Balázs stratégiai igazgató sokat vár a kilencedik, Veled kerek a világ rendezvénytől. 24 sportág lesz jelen, 14 sportcentrumos szakosztály mutatkozik majd be, kétezer résztvevőt várnak 51 óvodából és 28 iskolából, szülőkkel együtt.

Május 13-án tehát kerek lesz a világ a Nagyerdőn. Sok játékkal, vidámsággal, sporttal és ajándékokkal.

Érdemes megjegyezni a dátumot! Május 13-án jön a kilencedik Veled kerek a világ sportnap