Szombaton a diák A- és B-korosztálynak magyar bajnokságot rendeztek, a diák C-korcsoport cselgáncsozói pedig a Magyar Kupa érmekért küzdöttek meg. Vasárnap a serdülő és ifjúsági Atom Kupán voltak érdekeltek Nagy István és Raus Tamás versenyzői.

A tíz DSI Debrecen judo érem krónikáját kezdjük a legfiatalabbakkal. Az U10-es Boros Kincső (27kg) arany, míg Dobos Szofia (33kg) ezüstéremmel zárta a Magyar Kupát. Az egy évvel idősebbek magyar bajnokságán Harman Antal (32kg) és Deák Bence (38kg) egyaránt a dobogó második fokára állhatott fel az eredményhirdetésnél. Az U12-es, 38 kilós Fancsali László sem akart érem nélkül távozni Paksról, végül a szintén szépen csillogó bronzéremmel térhetett haza.

Másnap ott folytatták fiataljaink, ahol előző nap abbahagyták. A serdülőknél a 45kg-os súlycsoportban tatamira lépő Fedora Sándort csak a döntőben tudták megállítani az Atom Kupán. Az ifjúságiaknál testvére, Fedora Ferenc (60kg) megállíthatatlan volt és teljesen megérdemelten szerezte meg az aranyat. Kriuchkov Valentin (73kg) is nagyot küzdött, jutalma egy második hely. Az 52kg-os lányoknál két tehetségünknek is szoríthattunk, örömteli, hogy mindketten a dobogón végeztek, Raus Kíra ezüst, Süveges Fanni pedig bronzéremmel zárt. Dobos Dominik (55kg) számos versenyen bizonyított már, most meg kellett elégednie a hetedik hellyel. Megjegyzendő, a DSI Debrecen az Atom Kupát illetően a hatodik legeredményesebb egyesületnek bizonyult a több mint ötven klub közül.