A Csongrád-Csanád vármegyei település adott otthont február 25-26- között a Tavaszváró Nemzetközi Úszóversenynek.

Horváth Péter és Bodor Richárd tanítványai a Török Sándor Strandfürdő és Gyarmati Dezső Sportuszodában álltak rajtkőre a mögöttünk hagyott hétvégén. Szombaton Nyíregyházán remekeltek fiatal úszóink, 44 éremmel zárták a versenyt, a vásárhelyi különítmény sem akart a medálok számában lemaradni.

Nem is maradtak le, bár egy éremmel kevesebbet gyűjtöttek, de ha a létszámot nézzük, a kétnapos versenyen kevesebben ugrottak medencébe. Fiataljaink végül 43 éremmel (15 arany-, 14 ezüst- és 14 bronz) zárták a hétvégi viadalt.

Zombori-Szalontai Ferenc egymaga hatszor állhatott dobogóra, 400 vegyesen, 200 pillangón és 200 mellen elsőként csapott a célba, 400 gyorson és 200 vegyesen a második legjobb időt úszta, míg 100 mellen a harmadik helyen zárt.

Bár Koch Zita lemaradt érmek számában klubtársától, viszont mind a négy számban (200 vegyes, 200 pillangó, 400 gyors, 400 vegyes) szelte leggyorsabban a habokat.

Eredmények:

Haba Balázs: 200 gyors 2. hely, 400 gyors 3. hely

Kenyeres Gergő: 50 hát 1. hely, 200 gyors-200-200 hát 2. hely, 400 gyors-100 hát 3. hely

Kinczel Adrienn: 400 gyors-200 mell-100 mell 2. hely, 50 mell 3. hely

Koch Zita: 200 vegyes-200 pillangó-400 gyors-400 vegyes 1. hely

Kovács Kitti: 200 hát 2. hely, 100 hát-50 hát 3. hely

Mikita Zalán: 200 vegyes-200 pillangó 1. hely, 400 gyors-400 vegyes 2. hely, 100 pillangó 3. hely

Orovecz Krisztián: 500 mell 3. hely

Rácz Anna Lilla: 50 hát-200 hát 1. hely, 200 gyors 2. hely, 400 gyors 3. hely

Szilágyi Barna: 200 pillangó 3. hely

Takács Lilla: 200 mell 2. hely

Virág Ágnes: 200 mell 2. hely, 50 mell 3. hely

Zombori-Szalontai Ferenc: 400 vegyes-200 pillangó-200 mell 1. hely, 400 gyors-200 vegyes 2. hely, 100 mell 3. hely

Zombori-Szalontai Krisztina: 200 pillangó-400 vegyes 1. hely, 200 gyors 2. hely, 200 mell-400 gyors 3. hely

Úszóink a héten sem fognak unatkozni, hiszen edzőtáborban vesznek részt a verseny helyszínén.