Hatodik helyen végzett a regionális futsal bajnokságban a DSC-SI.

Nem történt meglepetés, a sereghajtó Nyírbátor súlyos vereséggel távozott Debrecenből az U15-ös labdarúgó bajnokság legutóbbi fordulójában. Benczik Zsolt csapata már az első negyedóra végén háromgólos előnyben volt, a vége nagyon sima 14-0 ide. Az U14-es összecsapáson minimális előnnyel vezetett szünetben a DSC-SI, a vendégek erejéből csak a szépítésre futotta.

Futsal csapatunk számára véget ért a szezon, Balogh József legénysége végül a hatodik helyen fejezte be a pontvadászatot. A DSC-SI egygólos vereséggel zárta a 2017-2018-as bajnokságot a DEAC ellen.

Eredmények:

19. forduló

U-14 II. osztály Észak-Kelet:

DSC-SI - Nyírbátor 3 – 1 (1-0)

Gólszerző: Nyírkos Máté, Ferenczi Tibor, Szegvári Ákos

Edző: Szabó János

Értékelés:,, Csapatom ismételten remek teljesítményt nyújtott és zsinórban harmadik győzelmét szerezte meg, ami eddig még nem sikerült ebben a bajnokságban. Egész mérkőzés folyamán masszívak voltunk és kevés helyzetet engedtünk ellenfelünknek. A támadójátékunk is jól működött, mert viszonylag sok helyzetet dolgoztunk ki és szerencsére ezekből hármat gólra is tudtunk váltani. Örömmel tölt el, hogy egyre több alkalommal valósítják meg a tanultakat. Gratulálok a srácoknak.

U-15 II. osztály Észak-Kelet

DSC-SI – Nyírbátor 14 – 0 (8-0)

Gólszerző: Komlósi Péter (4), Szutor Tamás (3), Már Ádám (3), Dihen Hunor, Abari Gergő, Udvarhelyi Barna, Zubora Tamás

Edző: Benczik Zsolt

Értékelés:,, Az utolsó helyezett Nyírbátor csapatát fogadtuk és az első perctől kezdve nyomás alatt tartottuk a kapujukat. Sorra vezettük a támadásokat, rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, amiből 14-et gólra is váltottunk.

Regionális Futsal bajnokság

25. forduló

DSC-SI - DEAC  3-4 (2-1)

Gólszerző: Somogyi István, Cseke Bence, Kálny Huba

Edző: Balogh József

Értékelés:,, Igazi helyi rangadót vívott a két csapat, a játék alapján a döntetlen igazságosabb lett volna, de a DEAC edzőjét idézve, „a szilveszteri gólösszefoglalóba beillő hatalmas hazai öngóllal hullott az ölükbe a vezetés.” Az utolsó percekben mindent egy lapra feltéve támadtunk, de ez arra volt elég, hogy   mindkét csapat tudott gólt lőni, így alakult ki az egygólos vereség. "

Balogh József szezon értékelése:

,,Egy eléggé kiegyenlített mezőnyben sikerült a hatodik helyet megszereznünk. Teljesen új csapatot kellett építeni erre a bajnokságra. Sok fiatal ifjúsági korú játékost kellett beépíteni a csapatba. Nem kezdtük jól az év elejét. Eléggé hullámzó volt a teljesítményünk, ami betudható a fiatalságnak és a rutintalanságnak. Hazai pályán rendre jól teljesített a csapat, de az idegenbeli mérkőzéseinken visszafogottan teljesítettünk. Rendre becsúsztak olyan vereségek, amelyeket a csapat képességét tekintve magabiztosan kellett volna megnyerni. Ahogy haladtunk előre a bajnokságban, egyre fegyelmezettebben és magabiztosabban teljesítettek a srácok. A bajnokság második felében kellő rutinnal és taktikai érettséggel a hátuk mögött egy nagyon szép győzelmi sorozatot produkált a csapat. Hét győzelem megszakítás nélkül!!! A bajnokság vége fele a dobogó legalsó fokára is sikerült felkapaszkodni a srácoknak. Sajnos az utolsó két mérkőzésünk nem úgy sikerült, ami a fiúk tudásához és képességéhez méltó lenne, így keserű szájízzel fejeztük be a bajnokságot. Ennek ellenére dicséret illeti a csapatot az egész éves kitartó munkájáért” -zárta gondolatait a DSC-SI edzője.