Június 22-én rendezték meg az idei Egyéni Időfutam OB-t, napsütéses, meleg időben, változó szélviszonyok mellett, a minimális szintemelkedést tartalmazó, Debrecen-Bocskaikert melletti útszakaszon. A hazai kerékpárosok, időfutam-specialisták színe-java képviseltette magát a versenyen, köztük a rangos külföldi csapatokban tekerő, Giro-t megjárt srácok is.

Az OB a WU13-as lányok futamával kezdődött, ahol Klokocs Kata (DSI Cycling Team) megvédte tavalyi elsőségét Kárpáti Mira (Kőbánya Cycling Team) és Klokocs Klára (DSI Cycling Team) előtt. Az U13-as fiúk a lányokhoz hasonlóan szintén 6 kilométeren meccseltek. A leggyorsabban Kovács Béla (DSI Cycling Team) teljesítette a távot Lencse Mátét (Szenyor Kerékpáros SE) és Lónyai Balázst (Kis-Galya KSE) megelőzve.

Az U15-ös lányok szintén 6 kilométert tekerte, Zilahy Boróka (Superior Racing Team) címet védett, miközben az ezüstérem Tóth-Mogyorósi Zora (DSI Cycling Team), míg a bronz Balogh Sára (DSI Cycling Team) nyakába került. Az U15-ös fiúknál a tavalyi évhez hasonlóan ezúttal is Péter-Lichtenberger Ábris (Kaposvári Kerékpáros Klub SE) volt a leggyorsabb 10 km-en. A második Soós Olivér (DSI Cycling Team), míg a harmadik Gábor Milán (Superior Racing Team) lett.

Az U17-es lányoknál Pusztai Dóra (DSI Cycling Team) magabiztos győzelmet aratott, a második Tóth Réka (Kis-Galya KSE), és a harmadik helyre Bungyis Panna (Cube-Csömör) előtt. Az U17-es fiúknál Hancz Tamás (Szenyor Kerékpáros SE) győzött 15 km-en, mögötte Balogh Zsombor (Zengő Cycling Team) a második, Havasi Zoltán (Brigetio Kerékpáros SE) a harmadik helyet szerezte meg.

A WU19-es lányok futama az elmúlt évekkel ellentétben ezúttal nem hozott túl szoros versenyt, idén Németh Bettina Tímea (DSI Cycling Team) szerezte meg a bajnoki címet Sáry Boglárka (KSI) előtt, a harmadik helyen Mohai Dóra (Viadukt Cycling Team) végzett. Az U19-es fiúkra már 19 kilométer várt, ahol Pollner Balázs (EOLO-Kometa U19) volt a legerősebb, őt Tóth Márkó (Cube-Csömör) és Feldhoffer Bálint (EOLO-Kometa U19) követték a dobogón.

U23-as kategóriában 38 km-en Szijártó Zétény (UC Monaco) lett az év időfutam bajnoka, Juhász Zsombor (Zengő Cycling Team) ezüstérmet, Drijver Bertold (Epronex-Hungary Cycling Team) pedig bronzérmet szerzett.

Felnőtt női kategóriában a Team SD Worx hegyikerékpárban olimpiai, országúton világbajnoki negyedik, terepkerékpárban Európa-bajnoki ezüstérmes bringása, Vas Kata Blanka papírforma győzelmet aratott a 19 km-es távon, Zsankó Petra (Team Cookina ARBÖ ASKÖ Graz) és Jordán Dorka (Panorama Hungary WCT) előtt.

A felnőtt férfiak versenyét a címvédő Fetter Erik (EOLO-Kometa Cycling Team) nyerte, 50,86 km/h-s átlaggal 44 perc 50 másodperc alatt teljesítve a 38 km-es távot. Ezzel 17 másodperccel utasította maga mögé az ugyancsak 50 feletti átlagot tekerő, korábbi DKSI-s Peák Barnabást (Intermarche Wanty Gobert), és 1 perc 46 másodperccel Somogyi Gergelyt (Kaposvári Kerékpáros Klub SE).

Természetesen a női és férfi Master kategóriákban is szép eredmények, komoly átlagok születtek, 15 illetve 19 km-es távokon. Az eredmények az alábbiak szerint alakultak:

Női Master3: 1. BUDAI Péterné (Szenyor Kerékpáros SE), 2. VARGA Anita (Kaposvári Kerékpáros Klub SE), 3. BUDAI Katalin (Buruczki Training System)

Női Master2: 1. NAGY-KOLLÁR Zsuzsanna (Fordulat KK), 2. HORVÁTH Gréta (ASE Kerékpár), 3. ÁBEL Melinda (Acélvakond Cycling Team)

Master3: 1. BALOGH Lajos (Sólyom Team SE), 2. DERÉKI Barna (Szingo SE), 3. KISS Norbert (Mátra Biker SC)

Master2: 1. BURGERMEISTER Balázs (Cube-Csömör), 2. GÁSPÁR Levente (Hírös ESC), 3. MOLNÁR Balázs (Fordulat KK)

Master1: 1. SZALAY Dániel, 2. ZÁRAY László (Merida Maraton Team-CST), 3. SÜLE Róbert (Delta MTB Sopron)

A hazai pályán versenyző DSI Cycling Team és DKSI Cycling Team versenyzői is szép helyezésekkel, rengeteg éremmel zárták a napot! Sajnos az U17-ben dobogó esélyes Csáki Szabolcs betegség miatt nem indult a futamán. Az OB-n az alábbi eredményekkel zártunk:

Elit: 10. KISS Gergő Sándor

Összesen tehát 8 dobogós hely: 4 arany, 2 ezüst, és 2 bronz az Időfutam OB-n a DSI és DKSI mérlege.