A Debreceni Sportcentrum – Sportiskola elismerésben részesítette az elmúlt esztendő ,,Jó tanuló-Jó sportolóit”.

A díjakat ma délután a Gyulai István Atlétikai Stadion Tribünépületében Becsky András, a Debreceni Sportcentrum Kft. ügyvezető igazgatója, és Makray Balázs stratégiai és sportszakmai igazgató adták át.

A díjazott sportolók szakosztályonként:

Egyéni sportágakban:

Atlétika: K. Szabó Gabriella (edző: Perényi Gabriella)

U16–os válogatott sportoló. A Magyar Atlétikai Szövetség EYOF 2017 Programjának és a Tehetségből Felnőttet Programnak a tagja. Az elmúlt évben egyéni korosztályos Országos Bajnokságot nyert 300m gátfutásban, második helyen végzett 300m síkfutásban és az Összetett Országos Bajnokságon öt próbában. Hazánkat képviselte az U16–os Válogatott Viadalon (Trnava), és a nemzetközi mezőnyben 300m gátfutásban elért nagyszerű első helyezésével hozzájárult a magyar csapat sikeréhez.  Szorgalmas, kitartó, megbízható, sokoldalú sportoló.  A Debreceni Dóczy Gedeon Gimnázium 8. osztályos tanulója. Iskolai eredménye: kitűnő.

Cselgáncs: Gönczi Mirtill (edzői: Nagy István és Raus Tamás)

Korosztályos magyar bajnok, a Diák U12-es korcsoportban, 35 kg-ban országos Diákolimpia 2. helyezett. Tanulmányi átlaga 4.8

Műkorcsolya: Győrfi Katinka (edző: Gyulai Györgyi)

Válogatott sportoló, korosztályában országos 4. helyezett. Edzéslátogatottsága példamutató, heti két alkalommal válogatott edzővel Budapesten készül.

Tollaslabda: Tóth Kristóf (edzői: Borbély Sándor és Mátyus Tibor)

2009-ben kezdett el tollaslabdázni a Debreceni Sportcentrum - Sportiskola Tollaslabda Szakosztályában. 2015-ben és 2016-ban mind fiú egyéniben, mind pedig fiú párosban magyar bajnoki címet szerzett. Az elmúlt két szezon korosztályos nemzetközi versenyein is kiválóan teljesített. A korosztályában ezen versenyeken maximális teljesítményt nyújtott ( hat verseny – hat győzelem )

A magyar tollaslabda sport kiemelkedő ígéretei között tarják számon.

Triatlon: Arany Attila (edző: Pap Zsolt)

Többszörös triatlon, aquatlon és duatlon Országos bajnoki dobogós. A junior válogatott tagja, junior Európa-kupa 4. helyezett. Az Európai Olimpiai Reménységek versenyén a junior kategóriát mind egyéniben, mind csapatban megnyerte.

Úszás: Sárosi Balázs (edző: Bodor Richárd)

Hozzáállása az edzés munkájához kiváló. Eredményei alapján korosztályának legjobbjai közé tartozik. Fiatal kora ellenére céltudatos, komoly tervei vannak sportágában. Az iskolában kitűnő tanuló. Eredményei: Országos Cápa bajnokság 100 / 200 mellúszás 2. hely. 100 pillangó 3. hely.

Csapatsport:

Kézilabda leány: Román Zsófia (edző: Bujárszki Ádám)

2011-ben csatlakozott a Sportiskolához és ismerkedett meg a kézilabda sportág alapjaival.  Jobbkezes. Posztja irányító/átlövő.  Rendkívül képzett, sokoldalú játékos. Edzéslátogatottsága és edzésmunkája példaértékű. Szorgalmas, kitűnő tanuló. Legjobb eredményei: U11-es Korosztályos Gyermekbajnokság Országos Döntő II. helyezés. U13-as Korosztályos Gyermekbajnokság Országos Döntő III. helyezés.

Kézilabda fiú: Vécsei Vencel (edző: Vass György)

A Fazekas Mihály Gimnázium tanulója, évek óta kitűnő a tanulmányi átlaga, e mellett a kézilabda pályán is remekel. Az előző szezonban 46 mérkőzésen 156 gólt dobott.

Kosárlabda leány: Radványi Ágnes (edzői: Kozák István és Szilágyi Zoltán)

Ő az a játékos, aki nemcsak a kosarasok, hanem az összes DSC-SI sportoló számára példa lehetne. A három évvel ezelőtti térdszalag szakadása után két évig úgy edzett, hogy nem léphetett pályára mérkőzésen. Ma már ismét játszik, a kadett csapat egyik legjobbja. Nagy szerepet vállalt abban, hogy a DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma a diákolimpia döntőjébe jutott. A sportolás mellett a tanulásra is kellően összpontosít, ismét kitűnő eredménnyel végzett.

Kosárlabda fiú: Neuwirth Bence (edzői: Cserfalvi István és Berényi Sándor)

A serdülő bajnokságban ezüstérmes helyen végzett csapat vezére, a döntő és a bajnokság legértékesebb játékosa címének tulajdonosa az egyéni összetett statisztika lapján. Jelenleg az U15-ös magyar válogatott és az Akadémia U16-os csapatának meghatározó játékosa. Az EYBL nemzetközi sikerei mellett a DE Kossuth Lajos Gyakorló Általános Iskolában is helytáll, kitűnő tanulmányi eredményével és szorgalmával.

Labdarúgás: Lipők Lambert (edző: Jankovics Sándor)

Neves labdarúgó családból származik. Nagy lövőerővel rendelkező két lábas védőjátékos, aki egyetlen edzésről sem hiányzott.

Jól tanulnak, jól sportolnak!