Az elmúlt két hétvégén a DSI Cycling Team fiataljai szlovákiai és csehországi versenyeken álltak rajthoz.

Április 29-én a Szlovák Kupa Dudincén rendezett kritérium futamán nyolc versenyzővel vett részt a csapatrajt. Száraz, kellemes tavaszi időben igazán gyors futamokban versenyeztek fiataljaink. Az abszolút női dobogó 3. fokára sikerült Tóth Rékának (WU19) fellépnie, melyhez ezúton is gratulálunk! Klokocs Kata kategóriájában 19. helyen végzett, 26. Klokocs Klára, WU17-ben Tóth-Mogyorósi Zora 10., U17-ben Soós Olivér 18., Böszörményi László 39., Virág Marcell 51., Peterman László pedig U19-ben 25. lett.

Vasárnap, április 30-án a Szlovák Kupa krupinai állomása következett, ahol mezőnyversenyen indultak a srácok. Napos, de szeles időben a versenyzőink “harcban álltak” a jobb helyezésekért. Küzdelmes vereseny volt, sok meredek emelkedőt kellett megmászni. Az erőfeszítések ellenére most dobogó nem jött össze. A legjobb helyezés egy 6. hely volt, melyet Klokocs Kata (WU15) szállított. Ugyanitt Klokocs Klára 32. lett, WU17-ben Tóth-Mogyorósi Zora 15., U17-ben Soós Olivér 20., Böszörményi László 43., Virág Marcell 54., ifi lányoknál Tóth Réka 7. helyen zárt. U19-ben 130 km volt a penzum, itt a mezőny jó része nem fejezte be a versenyt, sokan pedig limitidőn kívül érkeztek. Peterman László befejezte a futamon, időn kívül.

A szlovákiai túra 3. napján május 1-én kritériumverseny következett Garamszentkereszten. Egy igen gyors, valamennyi szintet is tartalmazó pálya, illetve hosszú és széles célegyenes várta versenyzőinket. Klokocs Kata (WU15) egy 7. hellyel ajándékozott meg minket. Ugyanitt Klokocs Klára 21. lett. Tóth-Mogyorósi Zora (WU17) értékes 8. helyet ért el. Az erős mezőnyben Soós Olivér 3 pontot szerezve a 2008-as születésűek között 5., kategóriájában (U17) 11., Böszörményi László 2 ponttal 15., Virág Marcell pedig 38. lett. WU19-ben Tóth Réka erős versenyzést bemutatva 22 pontig jutott, mely az abszolút női dobogó 2. helyét jelentette számára. U19-ben Peterman László a 15. pozícióba küzdötte fel magát.

2023. május 5-7. között került megrendezésre a 47. COURSE DE LA PAIX U17, az 5 szakaszból álló rangos nemzetközi kerékpárverseny, melyen a Magyar Válogatott is szerepelt. A TJ Cykloklub Jevicko rendezte a viadalt (LINK). A DSI-ből Soós Olivér és Böszörményi László vett részt, rajtuk kívül Dorogi Alex Martin, Péter-Lichtenberger Ábris, Erdős Dániel és Tóth Márk Martin alkották a csapatot. 30 együttes, 171 versenyző indult a 3 napos versenyen.

A prológ mindössze 1.5 km-es volt, Olivér 39. lett, László 143. Az első mezőny szakasz 76 km-en zajlott, itt 79. illetve 117. helyen zártak a fiúk. A 3. szakasz 22 km volt, itt 101. és 142. hely sikerült. A 84 km-es 4. szakaszon 105. és 120. helyen érkezett Olivér és Böszörményi Laci. A záró 15 km-es időfutamon 71. és 136. helyezés született. A fiúk tisztességgel helyt álltak, összetettben 93. illetve 137. helyen zártak.