A DSI Debrecen U14-es és U13-as csapata megnyerte párharcát, az U15 és az U12 viszont vereséget szenvedett a hétvégi játéknapokon.

A versenykiírás szerint Kaszás János tanítványai is pályára léptek volna hétvégén, de a Jászberény halasztást kért, mivel nem tudtak volna kiállni a mérkőzésre. Csapatunk sportszerűen beleegyezett, így ezt a párharcot majd május 27-én pótolják.

U15

Városi derbi várt Takács András együttesére a hét utolsó napján, ugyanis vasárnap a Loki Focisulival csaptak össze. Az első félidőben egyenlő erők küzdelme folyt a pályán, a csapatok nem találtak egymáson fogást. Mindkét oldalon voltak helyzetek, ám a kapuk érintetlenek maradtak. Fordulás után sem változott a játék képe, ám már láthattak gólt mindazok, akik kilátogattak a Bestrong komplexumába. A 67. percben a hazaiak szerezték meg a vezetést, de Márton Balázs hamar ledolgozta a hátrányt, viszont egy minutum elteltével ismét a piros-fehérek zörgették meg a hálót. Fiataljaink próbálták legalább az egyik pontot megmenteni, de ezen a napon Fortuna nem fogta a kezüket, így a Loki Focisuli nyerte a derbit.

MLSZ Regionális U15 Kelet Középház 5. forduló

Loki Focisuli – DSI Debrecen: 2-1 (0-0)

DSI Debrecen: Dán – Lengyel, Farkas (Karap 41’), Fehér, Nagy A. (Varga 69’), Filep (Kozák 41’), Salánki (Tuss 69’), Keczán, Tóth R. (Kuchár 74’), Márton, Bodea

Edző: Takács András

Gólszerző: Márton 72’

Takács András: A focihoz szerencse is kell. Fortuna ezen a vasárnapon elengedte a kezünket, egygólos vereséget szenvedtünk érdemtelenül. Öt nap alatt három meccset kell játszanunk, nincs idő szomorkodásra. Kedden Gesztelyen lépünk pályára, pénteken pedig Sényőn. Mindkét helyen javítani szeretnénk.

U14

Szervezetten, fegyelmezetten futballoztak Cseke Bence tanítványai, csapatként funkcionáltak. Mindkét oldalon adódtak lehetőségek, de az első félidőben fiataljaink zörgették meg a hálót, Lehner Csongor révén. Fordulás után emberhátrányba kerültek a vendégek, ennek ellenére szépítettek, de Pásztor László négy perc elteltével ismét csapatunkat juttatta előnyhöz. Újra egalizált a Sárréti, ám mielőtt elhihették volna, hogy elvihetnek Debrecenből egy pontot, Tóth Bence oszlatta el ezen vágyukat, aki bevitte a három pontot érő találatot.

MLSZ Regionális U14 Kelet Alsóház 7. forduló

DSI Debrecen – Sárréti Gyöngyhalász: 3-2 (1-0)

DSI Debrecen: Bíró – Bihari, Lakatos (Tőzsér 73’), Tóth B., Lehner, Baranyai, Fekete (Sipos 78’), Egeresi, Pásztor (Dely 78’), Farkas (Nagy R. 58’), Nagy L.

Edző: Cseke Bence

Gólszerzők: Lehner 27’, Pásztor 51’, Tóth B. 67’

Cseke Bence: Kezdjük a legörömtelibbel, az eredménnyel. 3-2 arányban két vállra fektettük a Füzesgyarmat csapatát. Volt minden a meccsen, ami a labdarúgás velejárója: kiállítás az ellenfélnél, rúgott, és kapott gólok, amiből a végén mi jöttünk ki jobban. A srácok végig hajtottak, ma a csapat egység dominált. Gratulálok a fiúknak.

U13

Remek formában van Győrösi Péter ifjú legénysége, győzelmet győzelem követ, nem véletlenül állnak a képzeletbeli táblázat élén. A sikerszériát vasárnap szerették volna folytatni srácaink, akik a Cigándot fogadták. Jól is indította csapatunk a mérkőzést, Komódi Ferenc már a 12. percben mattolta a védelmet. Négy minutum elteltével sokak megrökönyödésére, a játékvezető kiállította Kovács-Vitéz Leventét – csak a spori tudja az okát – így trénerünknek változtatnia kellett a kapuban. A második negyedben ki is használta ezt a Cigánd és nem csak egyenlített, hanem fordított is. Ifjoncaink viszont nagyon akarták a győzelmet, ezért mozgósították minden erőtartalékukat, a harmadik etapban Mosdóczi Botond és Kiss Sebestyén révén ismét átvették a vezetést. A záró negyedben Milbik Máté pedig bebiztosította a győzelmet.

MLSZ Regionális U-13 Északkeleti-csoport 17. forduló

DSI Debrecen – Cigánd SE: 4-2 (1-0, 0-2, 2-0, 1-0)

DSI Debrecen: Kovács-Vitéz – Komódi, Gulyás, Magyari, Varga, Kiss S., Milbik, Tóth K., Mosdóczi

Cserék: Cseke, Horváth, Sebők, Mráz, Cséki, Bendik

Edző: Győrösi Péter

Gólszerzők: Komódi 12’, Mosdóczi 47’, Kiss S. 49’, Milbik 65’

Győrösi Péter: Óriási győzelmet arattunk, egy fizikálisan erősebb, magasabb játékosokból álló csapat ellen. Mondom ezt annak ellenére, hogy az első húsz percet egy bírói tévedés miatt ember hátrányban játszottuk. Így is mi szereztünk vezetést, de szünetig a Cigánd fordított. Aztán a második játékrészben legalább nyolc helyzetet kidolgoztunk, ebből hármat értékesítettünk. A kétgólos győzelmünk a csapat egység diadala.

U12

Szabó Imre fiai is a Cigánd ellen léptek pályára ám játékban elmaradtak a korábban megszokottól. A fiúk visszafogott teljesítményt nyújtottak, a vendégek viszont jó ritmusban futballoztak. Ennek ellenére az első két negyedben nem született gól, ám a harmadikban kétszer is betaláltak a borsodiak. A záró etapban, lezárta a meccset a Cigánd, bár Müller Ádám megszerezte csapatunk becsületgólját, így nem lett nulla a vége.

MLSZ Regionális U-12 Északkeleti-csoport 17. forduló

DSI Debrecen – Cigánd SE: 1-3 (0-0, 0-0, 0-2, 1-1)

DSI Debrecen: Szerepi-Nagy – Sipos, Aukszi, Szűcs, Nagy G., Nagy R., Müller, Kakó, Béres

Cserék: Ó. Nagy, Melczer, Béke, Illés, Fekete

Edző: Szabó Imre

Gólszerző: Müller 67’

Szabó Imre: Nagyon bosszús vagyok. Az év leggyengébb játékával, teljesen megérdemelt vereséget szenvedtünk. Értékelhetetlen volt a játékunk, így nem is lehetett más az eredmény. Gratulálok a Cigándnak, a fentiek miatt jogos az idegenbeli sikerük.