Együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola és a PVSK férfi kosárlabda utánpótlás szakosztálya.

A PVSK-ban immár ötödik éve használt edzői minősítő rendszert idén szeptembertől már a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola több szakosztályában is bevezetik. Debrecenből egy évvel ezelőtt kereste meg Pinczés Tamás a DSC-SI projektkoordinátora Bernáth Miklóst, a pécsi szakosztály vezetőségi tagját azzal, hogy szeretnék eredményesebbé, hatékonyabbá tenni a munkájukat, s egy ilyen teljesítményértékelési szisztéma ennek kulcseleme lehetne. Jó néhány személyes és telefonos egyeztetés után, 2016. augusztus 26-án, pénteken került pecsét az együttműködési szerződésre, amelyet még egy előadás követetett a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola szokásos szakmai évnyitóján.

Itt Bernáth Miklós a Debreceni Sportiskola mintegy ötven edzőjének, sportvezetőjének mutatta be az edzői minősítő és értékelő rendszert, mondta el az elmúlt évek tapasztalatait, világított rá a rendszer vitathatatlan eredményességére. Külön hangsúlyozta ennek az eljárásnak egyik legfőbb erényét, nevezetesen, hogy fejlesztő és nem minősítő. Az is elhangzott – hiszen a minőségbiztosítás mindig többletmunkával jár –, hogy ez esetben az edzőknek (két, az év végén kitöltendő űrlap kivételével) semmivel sem lesz több dolguk, pusztán „csak” az a feladatuk, hogy szakmailag, pedagógiailag és pszichológiailag egyaránt jó edzéseket tartsanak.

Nagyon fontos a szakági adaptáció, azaz – a szükséges néhány pontban – sportágspecifikussá kell tenni a dokumentumokat, de ezt Pinczés Tamás vállalta. Ennek a lehetősége egyébként jól mutatja a rendszer rugalmasságát.

Az előadás után megállapodtak a felek, hogy folyamatosan konzultálnak az előbbi témakörben, és a bevezetés során jelentkező esetleges problémák megoldásában.

Hajrá DSI, hajrá PVSK!

Közösen a sikerekért