Akárcsak a lányok, a DSC-SI U-12-es fiú kézilabda csapata is harmadik helyen végzett a Cell-Cup 2016 elnevezésű nemzetközi tornán.

Hegedűs Gábor tanítványai imponáló magabiztossággal verték a csoportmeccseken a lengyel UMKS Dabie, a szerb ZRK Dinamo Pancevo, valamint a Várpalotai Bányász és az Éles Kézilabda Iskola együtteseit. A negyeddöntőben a Pick-Szeged ,,B” csapata sem tudta megállítani a horvátországi nagy múltú tornán (http://www.debrecenisportiskola.hu/showcikk.php?2777) nemrég bronzérmes debreceni csapatot.

A fináléba jutásért sajnos a Tisza-parti gárda ,,A” alakulata revánsot vett, így a DSC-SI a bronzéremért lépett pályára tajvani ellenfelével szemben. A cívisvárosiak kiélezett, szoros meccsen 14-12-es győzelmet arattak a Yuan Sheng Elementary School ellen, aminek köszönhetően éremmel térhetett haza Debrecenbe a szép jövő előtt álló csapat.

A tornát követően Hegedűs Gábor értékelt:,, 28 ország 167 csapata nevezett öt lány és öt fiú kategóriában, tehát a mezőny igazán nemzetközinek nevezhető. Az eltöltött hat nap életre szóló élményt nyújtott a játékosoknak. A Veszprém Arénában rendezett impozáns nyitó- és záró gála, a város hangulata, a balatoni strandolás, a mérkőzések közti barátkozás más csapatok játékosaival, mind-mind hozzájárult ahhoz, hogy a gyerekek a sportolás mellett igazán jól érezzék magukat.”-fogalmazott a tréner.

Csoportmérkőzések:

UMKS Dabie (Lengyelország) – DSC-SI 5-27

DSC-SI – Éles Kézilabda Iskola C 20-7

DSC-SI – Várpalotai Bányász 22-8

ZRK Dinamo Pancevo (Szerbia) - DSC-SI 7-17

Negyeddöntő:

DSC-SI – Pick Szeged B 26-10

Elődöntő:

Pick Szeged A - DSC-SI 16-7

Bronzmérkőzés:

Yuan Sheng Elementary School (Tajvan) - DSC-SI 12-14

Makarska után Veszprémben is a dobogón