Csütörtökön folytatódott a kaposvári Csík Ferenc Versenyuszodában a CXXV. Úszó Országos Bajnokság.

Az OB első napján már rajtkőre álltak a DSI Debrecen úszói, és Senánszky Perta révén egy aranyat sikerült begyűjteni. Világklasszisunk 100 gyorson nem talált legyőzőre és országos bajnokként szállhatott ki a medencéből, ráadásként megjavította egyéni csúcsát is ezen a távon.

A második napon a rövidebb számban, 50 gyorson, címvédőként állt rajtkőre Petra, aki a délelőtti előfutamban 25.13-at úszott -egyedüliként 26 mp alatt- és a legjobb idővel kvalifikálta magát a döntőbe. A fináléban aztán újra robbantott, és több mint egy másodperccel megelőzve Verrasztó Evelynt 24.97-es idővel szerezte meg újabb bajnoki címét.

Zombori-Szalontai Ferenc 200 pillangón folytatta bajnoki szereplését és 02:02.61-nél megállítva az órát, a nyolcadik helyen jutott a fináléba. Ott aztán tovább faragott mind idején, mind helyezésén, hiszen az ötödik leggyorsabb időt produkálta (02:01.73) az A döntőben.

Koch Zita is 200 pillangón mérettette meg magát, aki 02:20.80-as idővel a 16. helyen ért célba, és szerzett jogot a B-döntőben való indulásra. Az esti programban a hetedik helyen zárt futamában (02:17.96), jócskán javítva délelőtti idején.

Sárosi Balázs számára délelőtt véget ért a nap, 400 gyorson 04:14.98-at úszva a 34. helyen ért célba, míg ugyan ezen a távon Koch Zita a 29. lett (04:37.35)