A DSI Cycling Team hét bringása vett részt a felvidéki Nagyszombaton megrendezett versenyen.

Igazi tavaszi idő fogadta Trnavában a kerékpárosokat a szombati 21 körös kritérium-és a vasárnapi mezőnyversenyen a Szlovák Kupán. Jó hír, hogy fiataljaink a szezonkezdet elején már remek állapotban várták a megmérettetést, kijelenthető, hogy mindenki a tudásához mérten teljesített. A nyitónapon nem a csapadék, hanem a medálok hullottak versenyzőink nyakába. Tóth Réka ezüst, míg Klokocs Kata és Soós Olivér bronzéremmel zárta a kritériumversenyt.

Másnap az esőtől áztatott mezőnyversenyben Réka újabb ezüstöt gyűjtött be, míg Olivér lemásolva előző napi teljesítményét, ismét a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Nyilatkozatok:

Tóth Réka: A 18 körös kritérium versenyen a pálya visszafordítós volt. Előtte tudtam meg hogy a holt körben is lehet pontot szerezni és Zoli bácsival azt terveztük, hogy ha más nem is jön össze egy ilyet megpróbálok elvinni. Ezt a második kör végén sikerült is, mert akkor még nem igazán alakult még ki semmilyen elmenés. Utána kicsit pihentem a mezőnyben, a kanyarok általában jól mentek, csak ott mindig nagyon lelassítottak és utána sprinteltek bele. Párszor én is felhúztam a sort, de próbáltam a cseh Duklások mögé helyezkedni. Nagyjából a 6. körben alakult ki egy hátomfős elmenés, és mivel nem tudtunk eléggé összedolgozni, őket már nem is értük utol. Ők vitték el a pontokat, nekünk csak az 1-1 pont maradt. A 4. hajránál erre rámentem és sikerült is elvinnem, viszont mivel már nem tudtam több pontot gyűjteni ezért 2 ponttal 2. helyezett lettem. A szökésben felnőtt nők voltak, összetett női kategóriában 8. lettem. Nagyon meglepődtem, mert nem számítottam erre az eredményre.

A mezőnyversenyen nem tudtam így helyezkedni, többször is előre mentem, de mindig hátrakerültem. Bal oldalon folyamatosan jöttek előre, ráadásul azon az oldalon sokszor voltak autók is, ezért ők mindig ráhúzódtak a mezőnyre. A második kör fele után is volt szemben egy autó, ezért mellettem és elöl is sokan jobbra húzódtak. Nem láttam pontosan, hogy hol történt az esés, de már nem volt időm fékezni vagy elkanyarodni. Valaki belém jött oldalról és a kocsi felé estem, pedig nem is voltam közvetlenül mellette. Bevertem a fejemet, és mire felkeltem már elment a mezőny. Zoli bácsi előrejött és rendbetette a bicómat. Pár percet kellett egyedül tekernem, utána beálltam a dsi-s busz mögé. Utolértük Olivéréket is, kicsivel a cél utánig együtt mentünk, utána pedig a kocsisoron felértünk a mezőnyre. Sajnos pont akkor gyorsítottak és szinte azonnal leszakadtunk, de 10-15 perc alatt sikerült visszaérnünk. Kicsit féltem a mezőnyben menni ezek után, főleg, hogy a sisak se volt rendesen a fejemen. 10 kilométerrel a cél előtt elkezdett esni az eső, mindenki fékezgetett én pedig eléggé hátul mentem és le is szakadtam egyszer. Eléggé fáradtak voltak a lábaim és ezen a részen rosszul is helyezkedtem a szembeszélben. Laci és Olivér mögött mentem és ahogy Laci előrevitte Olivért én is ott tudtam maradni a kerekükön. Mielőtt rákanyarodtunk a célegyenesre, még Olivér mögött voltam, de utána egy szlovák gyerek szélárnyékában maradtam. A lányok a másik oldalon jöttek előre. Annyira nem sikerült jól a sprint, a végére már nem maradt erő a lábaimban. Így harmadik lettem, U19-ben pedig második. Nagyon örülök ezeknek az eredményeknek.

Soós Olivér: A kritérium 1.3km-es kör volt sima fordítóval. Most a jó helyezés volt a cél, amin nekem nem is kellett nagyon lószolni, mert eléggé intenzív volt már a rajttól kezdve. Amennyi hajránál láttam esélyt, ott próbáltam rámenni a pontokra, így az elsőre a harmadikra és az utolsó duplapontos hajrára mentem rá. Összességében erről annyit, hogy végig nyél volt, a lábakat jónak éreztem, de egyből a vörös zóna nagyon nem esett jól. Az utolsó hajrában második lettem, így a pontok alapján összejött egy harmadik hely. A mezőnyverseny 3 kör volt kb. 80 kilométerrel. Az első körben próbáltam elmenésbe kerülni, viszont ez nem jött össze mivel vagy felhúzták a sort, vagy pedig nem vezettek. A mezőnyben nem lehetett elöl maradni, csak erőböl, mert ahol a kocsik nem jöttek szemből, ott oldalról mindig egy kis sor a szélben előrement, így egy folyamatos forgás alakult ki. Amikor a mezőnyben hátrébb voltam bukásba kerültem. A biciklim egy másik alatt volt és nehéz volt szétszedni, a láncom leesett így mire rendesen elindultam kb 40 sec hátrányom volt. Dorogi Alex is esett így vele kezdtem el forogni, hogy visszaérjünk a mezőnyre. Később jött Zoli bá és visszastéhereztetett minket. A kocsisorban utána sokat melóztunk, hogy visszaérjünk, aztán mikor visszaértünk, elöl egy eléggé erős tempóba kezdtek. Itt leszakadtunk, de a harmadik kör első felére visszaértünk. Utána az utolsó 10 km-ben elkezdtett esni az eső. Körülbelül 3 km-nél szóltam Böszörményi Lacinak, hogy ha tud akkor vigyen előre, mert úgy éreztem, hogy ebből még bármi lehet. Az utolsó kanyarban kb 15. helyen kanyarodtam. Onnantól volt 600 méter a cél, viszont be voltam zárva. Elölrébb menni nem tudtam, így csak reménykedtem, hogy majd picit szétnyílnak előttem, ami be is történt, így sikerült egy 3. helyet sikerült összehoznom.