Az OB mellett a Budapest Kupán is tatamira léptek cselgáncsozóink.

Április végén a győri Olimpiai Sportparkban rendezték meg a junior korosztály idei legfontosabb hazai versenyét, melyen ötvenhat egyesület kétszázhuszonöt judósa indult harcba az érmekért. A versenyen tizenhat súlycsoportban avattak győztest. A nap folyamán kiválóan küzdött a DSC-SI tehetsége, a 60kg-os Pusztai Botond, aki végül a második helyen végzett Farkas Bence (Rákosvidéke Hajtós DSE) mögött. A lányoknál Raus Kíra Emmának (48kg) szoríthattunk, a fiatal sportoló végül a hetedik helyen zárta az OB-t.

Egy héttel később már a 35. Budapest-Kupán bizonyíthattak judokáink. Hazánk legnagyobb nemzetközi utánpótlásversenyén nem kevesebb mint húsz ország 1398 cselgáncsozója adta le nevezését. Az UTE Megyeri úti jégcsarnokában felállított nyolc tatamin négy korosztályban mérték össze tudásukat a két nap során a versenyzők. Az erős mezőnyben Süveges Fanni (U15, 48kg) és Wladimír Danica (U23, 57 kg) az ötödik, míg Antal Bálint (U13, 54kg) a hetedik helyet szerezte meg.