Egy könnyű győzelemmel és egy szoros vereséggel zárták a DSI Debrecen U14-es kosarasai a hétvégi játéknapot Miskolcon.

Czeglédi Károly csapatára két mérkőzés várt vasárnap, tanítványai az Eger és a Cívis KK csapatai ellen léptek parkettre. Az első párharc során végig magabiztosan játszottak fiataljaink és végül 61 pontos győzelmet arattak.

A második mérkőzés már jóval kiélezettebb volt, ezt mi sem mutatja jobban, mint az, hogy két negyedet csapatunk, kettőt pedig a cívisvárosi rivális nyert. Pontok számában viszont a vendégek tízzel többet szereztek, így a Cívis KK győzelmével zárult a találkozó.

U14 Fiú Nemzeti Kosárlabda Bajnokság, Alapszakasz, Alsóház,

2022.10.30., Miskolc

DSI Debrecen - Egri VSI KOK/A 94:33 (18:6, 21:4, 26:6, 29:17)

DSI Debrecen: MAGYAR DONÁT 28, HIDEGKUTI VINCE 15, SZŰCS DÁVID 12, POGÁCSÁS RÓBERT 8, SZABÓ MILÁN 8, KEDVEK LÁSZLÓ 6, HAVRICS MIKLÓS 6, ENGBERSEN ANTON 4, MOLNÁR BALÁZS 3, FEKETE RÓBERT 2, DÉZSI-KOVÁCS BARNABÁS 2, MEZEY ÁRON

Edzők: Czeglédi Károly, Licska József

Czeglédi Károly: Magabiztos győzelmet arattunk az első mérkőzésünkön. Javítanivaló persze rengeteg van még a játékunkon minden tekintetben, de azért a mérkőzés képe és a végeredmény bíztató.

DSI Debrecen - Cívis KK Debrecen/B 81:91 (23:22, 20:33, 26:18, 12:18)

DSI Debrecen: SZŰCS DÁVID 28/3, MAGYAR DONÁT 24, KEDVEK LÁSZLÓ 14, HIDEGKUTI VINCE 8, DÉZSI-KOVÁCS BARNABÁS 4, SZABÓ MILÁN 2, HAVRICS MIKLÓS 1, MEZEY ÁRON, FEKETE RÓBERT, MOLNÁR BALÁZS, POGÁCSÁS RÓBERT, ENGBERSEN ANTON

Edzők: Czeglédi Károly, Licska József

Czeglédi Károly: Úgy gondolom, hogy nagyon jó mérkőzést játszottunk a Cívis KK csapatával. Ellenfelünk volt a találkozóegyértelmű esélyese, de mindent megtettünk azért, hogy borítsuk a papírformát. Gratulálok a Cívisnek, játékosaimnak pedig jár a dicséret a küzdeni tudásért és az akaratért.

Jelenleg a DSI Debrecen csapata az 5 csapatos csoport harmadik helyén áll.

Siker és vállalható vereség a hétvégi mérleg