A DSI Debrecen U14-es csapata tízszer vette be a városi rivális kapuját a keddi bajnokin.

Hétközi derbi várt Győrösi Péter tanítványaira, akik kedden az Olasz Focisuli korosztályos együttesét fogadták az Oláh Gábor utcai Sportkomplexum műfüves pályáján. Az első körben a vendégek 3-2-es győzelmével zárult a párharc, ezért fiataljaink szerettek volna visszavágni, és sikerrel venni az ősz utolsó akadályát.

Ennek szellemében kezdtek srácaink, a csapat gólgyárosa, Vasas Levente már a 2. percben bevette a vendékek kapuját. Hamar jött rá a válasz, egy kontra végén egyenlített a városi rivális, ám Magyari Bence gyorsan duplázott, így csapatunk kettővel ellépett. A Győrösi-legények irányították a játékot, támadásaik magukban hordozták a veszélyt, ám hátrafelé is figyelni kellett, mert az olaszosok kontrái egy-két alkalommal okoztak gondot. De a támadójáték volt hatékonyabb, a 22. percben ismét Vasas villant és 4-1-re módosult az eredmény. Szünetig növelhették volna előnyüket fiataljaink, ám a gólok számában már nem történt változás.

A térfélcserét követően tovább nyílt az olló, Pokol Bence is betalált, ám saját kapuját vette be, így a gólt csapatunk javára írták. Ezt követően kezdődött a Vasas parádé, támadónk 20 perc alatt négyszer juttatta át a vonalon a labdát. Találatai között a vendégek is megzörgették a hálónkat, így a hajrára 9-2 állt az eredményjelzőn. A mérkőzést Tóth Kornél gólja zárta, így csapatunk nyolcgólos győzelmével végződött a derbi.

MLSZ regionális U14 alap Északkeleti "B" csoport 11. forduló

DSI Debrecen – Olasz Focisuli: 10-2 (4-0)

DSI Debrecen: Cseke – Holhós (Csáki 56’), Vasas, Szilágyi, Gulyás, Pénzes (Mráz 72’), Magyari, Varga, Milbik, Tóth K., Bendik (Horváth 58’)

Edző: Győrösi Péter

Gólszerzők: Vasas 2’, 22’, 55’, 58’, 72’, 78’, Magyari 8’, 10’, Pokol 42’ (öngól), Tóth K. 80’

Győrösi Péter: A mai mérkőzés derbinek indult, de nagyon sima győzelmet arattunk. Egy percig nem volt kétséges, ki nyeri a párharcot, csak az, hogy mekkora lesz a különbség. Egymás után alakítottuk ki helyzeteinket, melyekből tízet értékesítettünk, viszont jóval nagyobb arányban nyerhettünk volna, ha higgadtabbak vagyunk a kapu előtt, e miatt maradt bennem hiányérzet. Gratulálok a srácoknak a győzelemhez.